Kalkulator ubezpieczeń turystycznych

Pełną ochronę ubezpieczeniową na czas podróży zapewni właściwie dobra polisa. Taką znajdziesz w naszym kalkulatorze ubezpieczeń podróżnych, w którym porównać możesz aż 43 oferty ubezpieczenia turystycznego. Sam możesz zdecydować, jakie elementy polisy wybierasz, jak zakres ochrony oraz cena Cię interesuje. Za ubezpieczenie zapłacisz kartą lub przelewem online. Oszczędź z nami jak ponad 250 000 innych klientów!

Kupiłem polisę turystyczną. Ile będę czekał na dokument ubezpieczenia?

Dokument polisy w formacie PDF otrzymasz niezwłocznie po zaksięgowaniu się składki. Zostanie on wysłany na adres e-mailowy podany w momencie wyboru oferty. Dokument ten służy jako potwierdzenie zakupu. Możesz go pobrać, wydrukować i zabrać ze sobą w podróż – tak by w razie potrzeby w każdej chwili skorzystać z ubezpieczenia.

Potrzebuje pomocy ubezpieczyciela. Jak mogę skorzystać z polisy?

W razie nieszczęśliwego zdarzenia, w pierwszej kolejności – o ile to oczywiście możliwe – należy powiadomić centrum alarmowe ubezpieczyciela. Stosowny numer znajduje się na dokumencie polisy – infolinia jest czynna 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Przedstawiciel towarzystwa ubezpieczeniowego powie, co krok po kroku należy zrobić w danej sytuacji – np. gdzie znajduje się najbliższy szpital, placówka konsularna albo komenda policji. Jeśli nie jesteś w stanie najpierw zawiadomić centrum alarmowego, zdarzenia musisz zgłosić w innym terminie, ale najszybciej jak to możliwe (takie informacje, jak i inne procedury na temat zgłaszania zdarzenia ubezpieczeniowego każdy ubezpieczyciel umieszcza w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia). Koniecznie trzeba zachować wszystkie faktury związane ze zdarzeniem, np. rachunki ze szpitala, apteki, hotelu itp.

Podróżuję przez kilka państw. Jaki kraj wskazać jako cel wyjazdu?

W takiej sytuacji najlepiej wskazać kraj, który jest docelowy, jeśli przez inne tylko się przyjeżdża. Jeśli zwiedza się w trakcie jednego wyjazdu kilka miejsc, to zaleca się wskazanie kraju, w którym przebywać będzie się najdłużej albo tego, w którym koszty leczenia są najwyższe. Warto wiedzieć, że ubezpieczyciele wyróżniają dwa zakresy ochrony ubezpieczeniowe: Europa (ochrona będzie obowiązywać na terenie wszystkich państw naszego kontynentu, ale i w krajach nienależących do Europy, ale wskazanych w OWU, np. w krajach basenu Morza Śródziemnego. Izraelu, Gruzji czy Rosji) oraz świat (wszystkie pozostałe państwa).

Mam kartę EKUZ. Czy ubezpieczenie też będzie mi potrzebne?

Tak. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego umożliwia dostęp do publicznych placówek służby zdrowia, ale tylko w krajach członkowskich Unii Europejskiej i EFTY. Mało tego – zakres jej ochrony jest bardzo podstawowy, najczęściej refunduje tylko część usług medycznych, a za pozostałe trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Z zakresem karty EKUZ można zapoznać się na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia, pokrywanej przez nią koszty są zindywidualizowane w przypadku wszystkich państw UE i EFTY. EKUZ nie refunduje kosztów powrotu do kraju oraz akcji ratowniczych, nie działa również w placówkach prywatnych (a często w kurortach turystycznych znajdują się tylko takie).

Kupuję polisę online. Czy to bezpieczne?

Tak – wszystkim kupującym ubezpieczenie turystyczne za pomocą naszego kalkulatora gwarantujemy pełne bezpieczeństwo dzięki zastosowaniu szyfrowanego połączenia oraz ochronie danych osobowych. Nowoczesne rozwiązania gwarantują bezpieczne płatności online za pomocą systemu DotPay.
polisaturystyczna
4.46 /5 z 28 ocen
Twoja ocena została już dodana: {{ratingCtrl.existingRating}}
cancel down-arrow back next angle-left angle-right cancel-tab