Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Agentów.
Podróż
Zadzwoń
334844623
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek
9:00 - 20:00
Sobota
9:30 - 17:30

Porównywarka ubezpieczeń turystycznych

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych, aby w kilka minut porównać kwotę i zakres ochrony w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych w tym samym czasie. Wybrane ubezpieczenie podróżne można zakupić przez internet płacąc kartą lub przelewem. Dotychczas ponad 250 000 Klientów zaoszczędziło kupując ubezpieczenie z nami.

Jak szybko otrzymam polisę ubezpieczeniową?

Natychmiast po zaksięgowaniu składki w systemie płatności otrzymasz dokument w formacie PDF potwierdzający zakup ubezpieczenia turystycznego. Automatycznie wygenerowana polisa dotrze na Twój adres mailowy podany w danych kontaktowych w ciągu kilku minut po opłaceniu składki. Gotowy dokument ubezpieczenia można pobrać i wydrukować.

Co robić w razie konieczności skorzystania z ubezpieczenia?

Ubezpieczenie turystyczne w swoim zakresie ochrony najczęściej obejmuje pomoc w razie nieszczęśliwych wypadków, kradzieży czy konieczności skorzystania z pomocy medycznej. Jeśli któreś z tych zdarzeń wystąpi, w pierwszej kolejności należy je zgłosić do Centrum Alarmowego, którego numer telefonu znajduje się na dokumencie polisy. Kontaktując się z towarzystwem ubezpieczeniowym otrzymasz niezbędne informacje na temat tego, jak postąpić w konkretnej sytuacji, np. gdzie szukać pomocy: medycznej (adresy szpitali i przychodni) lub władz (namiary na jednostki policji, konsulaty i ambasady). Jeśli nie masz możliwości kontaktu z Centrum Alarmowym od razu po zajściu zdarzenia, musisz to zrobić później, najszybciej jak to możliwie. Należy zachowywać wszystkie rachunki i faktury, które otrzymasz w placówkach medycznych, aptekach, hotelach itp. - są one podstawą do pokrycia kosztów leczenia i otrzymania odszkodowania. Szczegółowe informacje odnośnie procedury postępowania przy zgłaszaniu zdarzenia można znaleźć w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Jaki kraj wskazać w ubezpieczeniu jeśli jadę do kilku państw?

Należy wskazać kraj, w którym będzie się przebywało najdłużej lub kraj docelowy (o ile przez inne państwa tylko się przejeżdża). Podróżując do takich krajów jak Australia, Japonia, Kanada, Stany Zjednoczone najlepiej zaznaczyć jedno z tych państw jako miejsce docelowe – dzięki temu w porównywarce wyświetlą się oferty z wysokimi sumami gwarantowanymi kosztów leczenia adekwatne do poziomu usług w tych krajach. Ubezpieczenie turystyczne zazwyczaj swoim zakresem obejmuje grupę państw: np. tylko kraje Europy lub wszystkie kraje świata, dlatego warto zapoznać się z zakresem polisy przez jej zakupem.

Posiadam kartę EKUZ, czy pomimo to potrzebuję ubezpieczenia?

Tak, ponieważ Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest akceptowana tylko i wyłącznie w placówkach publicznych krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz EFTY. EKUZ gwarantuje tylko najbardziej podstawową pomoc medyczną niezbędną do ratowania życia oraz zdrowia. Każdy lekarz przyjmujący w placówce medycznej indywidualnie klasyfikuje przypadek. Karta nie pokrywa także kosztów transportu powrotnego do kraju oraz zakupu leków i środków opatrunkowych.

Czy zakup polisy jest bezpieczny?

Kupno ubezpieczenia turystycznego poprzez naszą porównywarkę jest w pełni bezpieczne dzięki zastosowaniu szyfrowanego połączenia. Nasza strona internetowa jest zweryfikowana i gwarantuje ochronę danych osobowych naszych Klientów. Korzystamy z nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym wystawienie dokumentu ubezpieczenia oraz dokonanie płatności online jest bezpieczne. Na naszej stronie wykorzystujemy system płatności online firmy DotPay, która zapewnia ochronę transakcji internetowych.
polisaturystyczna
Oceń nasz kalkulator
4.13 /5 z 8 ocen
Twoja ocena została już dodana: {{ratingCtrl.existingRating}}